Trawertyn – co to za skala

Trawertyn - co to za skala

Budynek opowiada, czy architekci i budowniczowie zamierzają do niego, czy nie. Przez stulecia można spojrzeć na budynkach oraz określenia wartości społeczeństwo umieszczony na konstrukcji lub instytucji. Kiedyś było tak, że zamki w którym największe i najwyższe budowle zbudowane. Kościoły i klasztory miał swoją kolej. Dziś wielu z najwyższych i najbardziej rozbudowana budynków należą do banków i innych instytucji finansowych w dużych miastach. Często użyte materiały są również bardzo owocna. Niektóre budynki są budowane dla utylitarnych celów, materiały niezawodne i stosunkowo niedrogie. Inne budynki mają zdjęcia do projektu. Płytka z kamienia i płytki trawertynu stworzyć wrażenie ponadczasowej elegancji i wdzięku. Być może żaden budynek został niedawno zatrudniony płytki trawertyn tak skutecznie, jak Getty Center w Los Angeles.

Trawertyn to skały osadowe. Jest on utworzony przez wpływy geotermalnych i składa się z minerałów węglanowych. W istocie jest to wapień i jest dość porowata. Woda przemieszcza się w wapieniu i współdziała z i rozpuszcza węglan. Minerał bogata woda trafia na powierzchnię, gdzie paruje pozostawiając go za depozyty kalcytu lub aragonitu obu. Minerały te nadal opierać się na solidnej depozytu. Staje się to trawertyn. Oddziaływań chemicznych zależy od poziomu temperatury i CO2. To dlatego trawertyn znajduje się w pobliżu gorących źródeł geotermalnych. Powierzchnia Trawertyn ma porów i skamieniałości, które czynią go interesującym materiałem budowlanym.

The Getty Center w Brentwood było dawno czekać. Został on zbudowany na szczycie ponad 405 grzbiet z widokiem na Los Angeles Basin. Krytycy projektu sprzeciwił się jeden z ostatnich naturalnych widoków zostaną zniszczone. Dziś, wiele oryginalnych krytyków są zwolennicy projektu.
Artykuł dzięki: